İletişim 0 (332) 352 42 45
info@konyastkplatformu.org.tr
Nişantaşı Mah. Dr. Hulusi Baybal Cad. Sefa İş Merkezi 28/203 ve 204 Selçuklu/Konya

15 TEMMUZ HAİN DARBE TEŞEBBÜSÜ

KAMUOYU DUYURUSU

Dört yıl önce bugün, millete ve evlatlarına kurşun sıkacak kadar hainleşen bir güruhun meşum darbe teşebbüsüne şahit olan milletimiz şanlı bir direnişle bu girişimi püskürtmeyi başarmıştı. Dini ve değerlerini alet ettikleri, Siyonist emelleri uğruna planlayarak, uygulamaya koydukları plan milletimizin feraseti, dik duruşu ve liderimizin kararlılığı sayesinde başarılı biçimde engellendi.

Bu kez, son 200 yılda şahit olduğumuz teşebbüslerden farklı bir tonla çıkıp, bize ait kelime ve kavramları kullanarak kirleten FETÖ yapılanması hiçbir zaman hain emellerine ulaşamayacaktır. Bizler bu tür girişimlerin toplumda taban bulmaması için sahih dinin doğru biçimde öğrenilip, öğretilmesine olan inanç ve irademizi kararlılıkla devam ettireceğiz.

Bilinmelidir ki bu millet ve kendi içinden çıkartarak, yükselttiği kadrolar bu ve benzeri girişimlere geçit vermezler. Ancak, hain yapılanma ve kripto pespayelere karşı dikkatli olmak zorunda olduğumuzu da unutmamalıyız. Dünyanın her yerinde şiddete ve baskıya maruz kalan kardeşlerimiz için hayır dualarımızı yinelerken, insanlığın kurtuluşu için çabalarımızı sürdüreceğimizi vurgularız.

Sadece komşuları, İslam dünyası ve Türk dünyası değil, tüm insanlığa kurtuluş reçetesi sunabilecek bir millet olmanın sorumluluğu büyüktür. Karabağ’dan Keşmir’e, Kudüs’ten Arakan’a, Kırım’dan Doğu Türkistan’a kadar her yerde sorumluluğumuzun farkında olabilmek ve gereğini yerine getirebilmek için bu topraklara ve değerlerine sahip çıkmalıyız.

O gece gözünü kırpmadan tanklara, tüfeklere ve uçaklara karşı durabilen şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa ve milletimize birlik ve beraberlik diler, ülkemizin ve milletimizin bekası için üzerimize düşen her türlü sorumluluğu emir telakki edeceğimizi ifade ederiz.

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu

Konya STK Üyeler Tüm Üyeler