İletişim 0 (332) 352 42 45
info@konyastkplatformu.org.tr
Nişantaşı Mah. Dr. Hulusi Baybal Cad. Sefa İş Merkezi 28/203 ve 204 Selçuklu/Konya

SİVİL KARDEŞLERİMİZ KATLEDİLİYOR, DÜNYA SUSUYOR…

Savaşın, mücadelenin ve düşmanlığın bile bir hukuku olduğunu vurgulayan inanç sistemimiz her şeyde ölçülü olmayı emrederken, katil Ermenistan savaş cephesinde gösteremediği varlığı sivillere karşı ve kalleşçe sergilemektedir. Ermeni komitacılar Azerbaycan topraklarında, işgalci sıfatıyla, sayısız katliamı sığdırdıkları son 30 yıllık dönemde olduğu gibi, bugün de tabiatlarının gereğini ortaya koymaya devam etmektedirler. Minsk Grubu adı verilen güya tarafsız ve güya aracı ‘Hristiyan Kulübü’ devletlerse sivillere yönelik ve füzelerle vurma yönündeki bu cinayetlere seslerini çıkarmadıkları gibi hala ateşkes, hala sükûneti tavsiye ettiklerini söylemek suretiyle bu katil topluluğuna çanak tutmaktadırlar.

Cephedeki Azerbaycanlı kardeşlerimizin başarıları, işgalci güçleri ve destekçilerini kudurtmuştur. Genç-yaşlı, çoluk-çocuk ayırt etmeksizin devam eden bu cinayetlerin bir an önce bitirilmesi için herkesi konuya duyarlı olmaya ve sesimizi farklı iletişim kanalları aracılığıyla duyurmaya davet ediyoruz. Lahey’deki Uluslararası Ceza Mahkemesinde bitmesi gereken bu eylemlerin duyurulması ve hassasiyetin artırılması için her birimizin yapabileceği şeyler bulunduğunu biliyoruz. Kötülük karşısında lütfen sadece kalbimizle buğz etmekle kalmadan, elimizle, dilimizle ve bedenimizle de kardeşlerimize sahip çıkalım.

Hayatlarını kaybeden masum şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa ve Azerbaycan ordumuza başarı dileklerimizi iletiriz. Dualarımız 28 yıllık bu haksız işgali bitirecek mücadeleyi yürütenleredir. Cenâb-ı Allah, hakkın ve haklının yanında olup, bu yolda mücadele verenlerle beraberdir.

 

Konya STK Platformu İcra Heyeti

Konya STK Üyeler Tüm Üyeler