İletişim 0 (332) 352 42 45
info@konyastkplatformu.org.tr
Nişantaşı Mah. Dr. Hulusi Baybal Cad. Sefa İş Merkezi 28/203 ve 204 Selçuklu/Konya

ERMENİSTAN ALÇAK SALDIRILARINA SON VERMELİ,

DAĞLIK KARABAĞ DERHAL ÖZGÜRLEŞTİRİLMELİDİR!

 

Bölgenin terör devleti -İsrail’i- olmak üzere kendine misyon çizmiş olan kukla-devlet Ermenistan’ın Müslüman toprakları üzerindeki işgali maalesef 28 yıldır devam etmektedir. Bu alçak devlet, dünyanın gözü önünde, uluslararası hukuk ve BM kararları hilafına işgalleri yetmiyormuş gibi, sivillere yönelik yeni alçakça saldırıları da sürdürülmektedir. En son ağır silahlarla yapılan saldırılarda, masum sivil halk arasından şehit ve gazilerin bulunduğu haberleri hepimizi üzmüştür.

Bu saldırılar sadece dost ve kardeş ülke Azerbaycan’a karşı değil, Türkiye’ye, bölgemize ve tüm İslam alemine karşıdır. Sivil yerleşim birimlerine ağır silahlarla yapılan bu saldırılar üzerinden netice alabileceğini sanan bu melun milletin operasyonu, Türkiye’nin Doğu Akdeniz, Ege, Libya, Suriye vs. operasyonlarını başarıyla neticelendirdiği ve AB ile görüşmeler sürdürdüğü bir zaman diliminde doğrudan Türkiye’ye karşı yapılmış bir eylemdir. Son yıllarda Azerbaycan – Türkiye arasındaki işbirliği ve dayanışma hacmi istenen, arzu edilen seviyelere doğru ilerlemekteyken, saldırıların aynı zamanda doğrudan Türkiye’ye yönelik olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerektir.

Bu saldırı neticesinde, bir kez daha Allah’a şükrediyoruz ki, Azerbaycan Türkü kardeşlerimiz en son saldırının hemen akabinde 7 köyü özgürleştirmiş, Ermeni tasallutundan kurtarmışlardır. Nihai hedef, Dağlık Karabağ’ın tamamen özgürleştirilmesi, 30 yıla yakın süredir devam eden işgalin derhal sonlandırılması olmalıdır.

Daha önceki açıklamalarımızda da açıkça deklare ettiğimiz gibi, Türkiye’nin bu dönemde, Azerbaycan’a vermiş olduğu maddi ve manevi desteğin devamını ve esaret altındaki Azerbaycan Türklerine ait toprakların bir an önce hürriyetine kavuşmasını temenni ediyoruz. 

Bu vesileyle şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyet dilerken, tüm halkımızı bu tür saldırılara karşı bilinçlenmeye ve kardeşlerine dua yoluyla da olsa destek olmaya davet ediyoruz.

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanlığı

Konya STK Üyeler Tüm Üyeler