İletişim 0 (332) 352 42 45
info@konyastkplatformu.org.tr
Nişantaşı Mah. Dr. Hulusi Baybal Cad. Sefa İş Merkezi 28/203 ve 204 Selçuklu/Konya

ECELİ GELEN HAREM-İ ŞERİFE SALDIRIYOR…
Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör atamasına karşı başlatılan eylemlerin bir parçası olarak Harem-i Şerif’i sapkın inanç ve uygulamalarına alet ederek, toplumu provoke eden davranışları sergileyen kişileri ve zihniyeti lanetliyoruz. Demokratik bir hak talebi olduğu iddiasıyla devam ettirmekte oldukları protestolar maalesef artık bir kamu düzenini bozma, birlik ve beraberliği dinamitleme ve nefret suçu aşamasına ulaşmıştır.
En son eylemiyle alçak LGBT+ hareketi yine karşımıza çıktı, ama bu sefer harim-i ismetimize kastederek, Kâbe-i Muazzama’yı hedef aldı. Yakınımıza, şehrimize kadar gelen bu sapıklara bir dur denilmesi gerektiğine inanıyoruz. Topluma ve değerlerine karşı bu kadar sistematik, bu kadar planlı ve bu kadar kararlı bir kalkışmayı tarihimizin hiçbir döneminde görmemiştik. Bu defa medya, kültür, sanat, edebiyat vs. gibi mekanizmaları da harekete geçirerek karşımıza çıkıyorlar.
Bu ve benzeri hareketler tarihin her döneminde inananları tehdit etmişlerdi. Bizler de aynı sınav ve süreçlerden geçiyoruz. Ancak sabrımızı aşırı derecede zorlayan eylemleriyle sapıklıklarını toplumda normalleştirmeye çalıştıkları da dikkatlerimizden kaçmıyor.
Adım adım yaklaşan tehlikenin bilinçli aşamalarla bugünlere getirildiğini görüyoruz. Önce görünür olma; sonra iletişim kurma; en son da kendilerini ve hayat tarzlarını bizlere dayatma yoluyla kök salan ve tedrici biçimde topluma yayılan bu harekete karşı bizler, Sivil Toplum olarak, kararlı bir biçimde karşı çıkılması gerektiğine inanıyoruz.
Buradan toplumu ve yetkilileri uyarıyoruz: Tehlike yakınlarımıza kadar geldi. Bir ve beraber olarak bu sapıklara karşı duralım; kötülüğün engellenmesi sorumluluğumuzun bir parçası olarak lütfen daha bilinçli olalım. Konunun takipçisi olacağımızı ve şehrimize kadar ulaştırılan bu sapıklıklara karşı duracağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.
KONYA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PLATFORMU

Konya STK Üyeler Tüm Üyeler