İletişim 0 (332) 352 42 45
info@konyastkplatformu.org.tr
Şemsi Tebrizi Mah. Şerafettin Cad. Hekimoglu İş Merkezi 10/209 Karatay / Konya

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Muhsin  Görgülügil, on bir ayın sultanı Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, Konyalıların ve bütün İslam âleminin Ramazan’ını tebrik etti.
Rahmetiyle gelen Ramazan-ı Şerif’in şehrimiz, milletimiz ve İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını; tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini dileyen Başkan Görgülügil: “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da kurtuluş vesilesi olan bir Ramazan ayına daha kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Manevi iklimimizde müstesna faziletleriyle önemli bir yere sahip olan bu mübarek aya bizleri kavuşturduğu için Rabbimize hamd-ü senalar ediyoruz. Sevgi ve merhamet kapılarının aralandığı, endişelerin ve sıkıntıların unutulduğu, duygu birliğimizi en üst düzeyde tazeleme günleri olan bu güzel zamanları layıkıyla idrak edebilmeyi Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.” dedi.
 Ramazan ayının yardımlaşma, bize sunulan nimetleri paylaşma, güzellikleri birlikte yaşama zamanı olduğunu belirten Görgülügil, bu ayda yetim, öksüz ve mazlumların gözetilerek ihtiyaç sahiplerinin yanında olunması gerektiğini kaydetti.
İnsanların hem ibadetlerini daha yoğun olarak yerine getirdikleri hem de aç ve yoksulların halini daha iyi anlayarak daha çok yardım eli uzattıkları bu ayın paylaşma ve dayanışmaya vesile olan müstesna bir zaman dilimi olduğunu belirten Görgülügil, mesajına şöyle devam etti:
“Bu ayda tüm Müslümanların en yakınından başlayarak komşu ve akrabalarını gözetmeleri, yoksul ve garibanlara yardımcı olmaları, onlarla sofralarını paylaşmaları büyük önem taşımaktadır. Bu ayda, kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakarak herkesle kucaklaşmalı; hoşgörü, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı daha da güçlendirmeliyiz. Toplum olarak yardımlaşma ve dayanışma duygularının güçlendiği mübarek Ramazan ayında, İslam coğrafyasında yaşanan acıların ve zulümlerin son bulmasını, oluşan manevi atmosferin, bütün bir yıla yayılarak devam etmesini ve tüm dünyada yaşamı tehdit eden salgının da bir an evvel bitmesini yüce Allah’tan diliyorum. Bu vesileyle mübarek Ramazan-ı Şerif’in başta Konyalı hemşehrilerimiz olmak üzere bütün İslam âlemine sağlık ve mutluluk getirmesini diliyor, huzur içinde Ramazan Bayramı’na erişmemizi en kalbi duygularımla temenni ediyorum.”

Konya STK Üyeler Tüm Üyeler