İletişim 0 (332) 352 42 45
info@konyastkplatformu.org.tr
Şemsi Tebrizi Mah. Şerafettin Cad. Hekimoglu İş Merkezi 10/209 Karatay / Konya

15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

KAMUOYU DUYURUSU

Beşinci yılını tamamlayan hain darbe teşebbüsü vesilesiyle; millete ve evlatlarına kurşun sıkacak kadar alçaklaşan bir güruhun köklerinden ve kaynaklarından koptuğunda nerelere kadar alçalabileceklerine şahit olduğumuz 15 Temmuz’a bu yıl da ulaştık. Çok şükür milletin isimsiz kahramanları o gece gerekli direnci gösterdi, iradesini ortaya koydu da bu hainler kirli emellerine ulaşamadılar. Dinimizi ve değerlerimizi alet ettikleri, Siyonist emelleri uğruna planlayarak, uygulamaya koydukları plan milletimizin feraseti, dik duruşu ve liderimizin kararlılığı sayesinde başarılı biçimde engellendi.

Bu kez, son 200 yılda şahit olduğumuz teşebbüslerden farklı bir tonla çıkıp, bize ait kelime ve kavramları kullanarak kirleten FETÖ yapılanması hiçbir zaman başarılı olamayacaktır. Bizler bu tür girişimlerin toplumda taban bulmaması için sahih dinin doğru biçimde öğrenilip, öğretilmesine olan inanç ve irademizi kararlılıkla devam ettireceğiz.

Bu ve benzeri sapkınlıkların tamamen ortadan kalktığını söylemek için henüz çok erken. Her geçen gün yeni girişimlerin milletimize tuzak kurma derdinde olduğunu görüyoruz. Toplumumuzu, özellikle gençleri dikkatli olmaya ve bu türden kirli emellerini milletimiz üzerinden gerçekleştirmeye çalışmak isteyenlere karşı uyanık olmaya davet ediyoruz.

Biliyoruz ki bu millet ve kendi içinden çıkartarak, yükselttiği kadrolar bu ve benzeri girişimlere geçit vermezler. Ancak, hain yapılanma ve kripto pespayelere karşı dikkatli olmak zorunda olduğumuzu da unutmamalıyız. Dünyanın her yerinde şiddete ve baskıya maruz kalan kardeşlerimiz için hayır dualarımızı yinelerken, insanlığın kurtuluşu için çabalarımızı sürdüreceğimizi vurgularız.

O uzun gece boyunca gözünü kırpmadan tanklara, tüfeklere ve uçaklara karşı durabilen şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize şifa ve milletimize birlik ve beraberlik diler, ülkemizin ve milletimizin bekası için üzerimize düşen her türlü sorumluluğu emir telakki edeceğimizi ifade ederiz. Milli Birlik Günümüz kutlu olsun.

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu

Konya STK Üyeler Tüm Üyeler